5 kwietnia 2017 r. w godz. od 16:30 do 18:30

Kampus Szamarzewo, sala 210, budynek D

Serdecznie zapraszamy Was do udziału w kolejnej Międzykulturowej Kawiarence z Pasją!

Dlaczego zdecydowali się na wolontariat zagraniczny? Jak wyglądały Ich przygotowania do wyjazdu? Czym zajmowali się w kraju docelowym? Już niebawem będziecie mogli usłyszeć odpowiedzi na te (i wiele innych) pytań. A to wszystko przy aromatycznej kawie i pysznym ciastku!

Serdecznie zapraszamy :)

 

Naszymi gośćmi będą:

Agnieszka, która opowie nam o swoim wolontariacie w Boliwii,

"Jestem z wykształcenia pedagogiem. Od 2007 r. działam w Salezjańskim Wolontariacie Misyjnym MŁODZI ŚWIATU. Byłam na miesięcznych projektach w Rosji i Jerozolimie, a później przyszedł czas na roczny pobyt w Boliwii.

Projekt zakładał całodobową, kompleksową opiekę nad wychowankami Domu Dziecka Hogar de Niños: "Maria Inmaculada" w Boliwii, prowadzonego przez Zakon Sióstr Służebniczek Dębickich w małej górskiej miejscowości Tupiza. Wraz z wolontariuszką Karoliną Kufel przeprowadziłyśmy warsztaty wspomagające ogólny rozwój dzieci, a także zajęcia z informatyki i języka angielskiego, zajęcia z arteterapii i biblioterapii. W trosce o wszechstronny rozwój dzieci, animowałyśmy czas wolny podopiecznych – organizowałyśmy zajęcia sportowe, wyjścia rekreacyjne oraz spotkania filmowo-terapeutyczne.”  


 

Anna, która studiowała i pracowała w Meksyku...

„Spędziłam 8 miesięcy w Meksyku. Pojechałam tam na studia i wróciłam z dużą ilością wrażeń oraz przeżyć, którymi chciałabym się podzielić. Nie tylko mieszkałam i studiowałam przez jakiś czas w Meksyku, ale też zwiedziłam dużą część kraju, który często jest utożsamiany z wysokim stopniem przestępczości. Pragnę niwelować takie stereotypy wśród społeczeństwa polskiego i pokazać inną stronę tego przepięknego miejsca.”


 

Tego dnia w murach naszej uczelni będziesz mógł skosztować wiedzy w sosie z doświadczeń, posypanej garścią fotografii oraz zaczerpnąć łyk inspiracji. A wszystko to przy kawie, herbacie i słodkich słodkościach. Być może myślisz sobie: wiedza(!), wspomnienia(!), kawa(!), ciastka(!) - to nie na kieszeń studenta. Zapomnij, tego dnia wydział stawia.

Serdecznie zapraszamy! :)